Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Silverado

Silverado

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coogan's Bluff

Coogan's Bluff

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Rider

Black Rider

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Agora

Agora

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
When Hitler Stole Pink Rabbit

When Hitler Stole Pink Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Searching For The Five

Searching For The Five

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Allmen and the Dragonflies

Allmen and the Dragonflies

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Young Goethe in Love

Young Goethe in Love

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Stories

Ghost Stories

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Way

The Way

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Edit this entry