𝕎𝕚𝕝𝕝𝕖𝕞 (𝕃𝕖𝕠) has logged 55 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Milton

Milton

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Silence

The Silence

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Dunblane: Lessons from a School Shooting

Notes from Dunblane: Lessons from a School Shooting

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Native Son

Native Son

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Limits of Control

The Limits of Control

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
De film van Dylan Haegens

De film van Dylan Haegens

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Edit this entry  
15
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Edit this entry  
15
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★½
Edit this entry  
13
Prey

Prey

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Ikarie XB 1

Ikarie XB 1

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crimson Gold

Crimson Gold

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★½
Edit this entry  
09
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Invention for Destruction

Invention for Destruction

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1922
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Sleeping Beauty

The Sleeping Beauty

1954
×
★★★★
Edit this entry  
04
Inspiration

Inspiration

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry