Sort by
  • Oppenheimer

    ★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Passages

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★½

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Stutz

  • Lost Angel: The Genius of Judee Sill

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Blonde

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★½

  • The Taking of Jordan (All American Boy)

  • Pacifiction

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Funny Pages

    ★★★½

  • De Humani Corporis Fabrica

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Blue Room

  • Lights, Like Angels, Flying

  • Your Daughter Was Here

  • Self-Portrait

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Coma

    ★★★★½

  • Answering the Sun

    ★★★★½

  • All That Breathes

    ★★★★

  • Resurrection

    ½

  • The House

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Appendage

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Fire Music

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Brian Wilson: Long Promised Road

  • goodbye, ghost

  • Last Will and Testament

  • Recreation

  • The North Sea

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • A Man and a Camera

    ★★★★

  • CODA

  • Malcolm & Marie