le petit prince🌈 has logged 13 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bizet: Carmen

Bizet: Carmen

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry