Lerdog has logged 548 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Right Place, Wrong Tim

Right Place, Wrong Tim

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Right Place, Wrong Tim

Right Place, Wrong Tim

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
This Land Is Mine

This Land Is Mine

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Family I Had

The Family I Had

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Language of Love

The Language of Love

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Am Your Grandma

I Am Your Grandma

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
This Land Is Mine

This Land Is Mine

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Right Place, Wrong Tim

Right Place, Wrong Tim

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two Weddings and a Funeral

Two Weddings and a Funeral

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seeds

Seeds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Liquid Truth

Liquid Truth

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Furies

The Furies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killing Time at Home

Killing Time at Home

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Mudge Boy

The Mudge Boy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Man Amidst Bees

A Man Amidst Bees

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★
Edit this entry  
14
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Guiana Sumiu...

A Guiana Sumiu...

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Daytime Doorman

The Daytime Doorman

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
This Land Is Mine

This Land Is Mine

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
2n: A Story of the Power of Numbers

2n: A Story of the Power of Numbers

1961
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ultra Bleu

Ultra Bleu

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Playtime

Playtime

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Enchanted Drawing

The Enchanted Drawing

1900
×
★★½
Edit this entry  
04
Cityscape: Impressions of a City

Cityscape: Impressions of a City

1966
×
★★★
Edit this entry  
03
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tired

Tired

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Body

Dead Body

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Intimate Strangers

Intimate Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Alouette

Alouette

1944
×
★★★
Edit this entry  
27
Batman Beyond

Batman Beyond

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Sigmund

Sigmund

1984
×
★★½
Edit this entry  
25
Purgatory Road

Purgatory Road

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent

Silent

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Operator

Operator

2009
×
★★★
Edit this entry