RSS feed for lermentov
  • Trial by Media

    ★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • The Occupant

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Rattlesnake

    ½

  • Earthquake Bird

    ½

  • The Irishman

    ★★½

  • Fractured

    ½

  • In the Shadow of the Moon

  • In the Tall Grass

  • The Platform

    ★½

  • Joker

    ★½

  • Ad Astra

    ½

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

    ½

  • 63 Up

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Silence

    ½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Last Breath

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • The Souvenir

    ★★★

  • Them That Follow

  • Miles Davis: Birth of the Cool

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Wounds

    ★½

  • The Great Hack

    ★★½

  • American Factory

    ★★★

  • IO

    ½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★½

  • The Mule

    ★½

  • Creed II

  • Bird Box

    ½

  • After the Screaming Stops

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Astral

    ½

  • Look Away

    ½

  • Malevolent

    ½

  • The Boat

    ★★

  • The Perfection

  • Green Book

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★½

  • The Nun

    ½

  • School's Out

    ★½

  • The Old Man & the Gun

    ½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ½

  • First Man

    ★★

  • Open House

    ½

  • Videoman

  • Slender Man

    ½

  • Siberia

    ½

  • How It Ends

    ½

  • Cam

    ★★

  • The First Purge

    ½

  • All Good

  • Calibre

    ★★

  • Under the Wire

    ★★½

  • Vision

    ½

  • Putin's Witnesses

  • The Angel

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ½

  • Cold War

  • Rust Creek

    ½

  • Anon

    ½

  • Behind the Curve

    ★½

  • Ready Player One

    ½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • A Quiet Place

  • Kilian Jornet, Path to Everest

    ½