Les_Vampires has logged 241 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Swimming to Cambodia

Swimming to Cambodia

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who Am I This Time?

Who Am I This Time?

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Citizens Band

Citizens Band

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fighting Mad

Fighting Mad

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Mama

Crazy Mama

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Song of the South

Song of the South

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry