RSS feed for Sina
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★½
Edit this entry  
13
My Life At Second Year

My Life At Second Year

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Music Man

The Music Man

2007
×
★★
Edit this entry  
26
Funny People

Funny People

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Gold and Copper

Gold and Copper

2011
×
★½
Edit this entry  
21
Mum's Guest

Mum's Guest

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
Edit this entry  
14
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★
Edit this entry  
11
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★½
Edit this entry  
11
Barbarella

Barbarella

1968
×
½
Edit this entry  
11
Fellow Traveler

Fellow Traveler

1975
×
★★
Edit this entry  
11
Yek Asheghaneh Sade

Yek Asheghaneh Sade

2012
×
★½
Edit this entry  
05
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lead

The Lead

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★½
Edit this entry  
05
Bananas

Bananas

1971
×
★½
Edit this entry  
01
The Nun

The Nun

1966
×
★★★½
Edit this entry  
01
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Edit this entry  
01
The Runner

The Runner

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
M

M

1931
×
★★★½
Edit this entry  
01
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★½
Edit this entry  
01
What the Health

What the Health

2017
×
Edit this entry  
01
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

2014
×
½
Edit this entry  
31
Damage

Damage

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Our Sunhi

Our Sunhi

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★½
Edit this entry  
26
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★½
Edit this entry  
24
Carnage

Carnage

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Private Affair

A Very Private Affair

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sisters

Sisters

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Malicious

Malicious

1973
×
★★½
Edit this entry  
24
Messi

Messi

2014
×
★★
Edit this entry  
24
Carnage

Carnage

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
Milk

Milk

2008
×
½
Edit this entry  
24
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Amy

Amy

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry