RSS feed for LeSchroeck

LeSchroeck has watched 2,107 films released in the 2010s.

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • The Haunted Swordsman

    ★★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Spies in Disguise

  • 1917

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★½

  • Man from Beirut

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Free Country

    ★★★½

  • Thunderdome Never Dies

    ★★

  • Charlie's Angels

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★★

  • Frozen II

  • Midway

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Das perfekte Geheimnis

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Black and Blue

    ★★★

  • Countdown

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Ich war noch niemals in New York

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Ronny & Klaid

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • An American Satan

    ★★½

  • Code 8

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • VHYes

    ★★★½

  • Detention

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Wer 4 Sind

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Undone

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • My Zoe

    ★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Making Monsters

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • 1982 - Hollywood Summer

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★½

  • The Painted Bird