RSS feed for LeSchroeck
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Mustang

Mustang

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Brink

The Brink

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Decline

The Decline

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clock Cleaners

Clock Cleaners

1937
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
We Are Young. We Are Strong.

We Are Young. We Are Strong.

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nevrland

Nevrland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Edit this entry  
10
Away

Away

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Enfant Terrible

Enfant Terrible

2020
×
Edit this entry  
06
La Noria

La Noria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Edit this entry  
26
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Kahlschlag

Kahlschlag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Killing

Killing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cronofobia

Cronofobia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Limbo

Limbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Kangaroo Chronicles

The Kangaroo Chronicles

2020
×
★★½
Edit this entry