Sort by

LeSchroeck has logged 46 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Xtro

Xtro

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bandit

The Bandit

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Public

The Public

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ich war noch niemals in New York

Ich war noch niemals in New York

2019
×
Edit this entry  
22
Cleo

Cleo

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Jack & Mr. Nicholson

Dr. Jack & Mr. Nicholson

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Abikalypse

Abikalypse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
14
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
13
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minuscule 2: Mandibles from Far Away

Minuscule 2: Mandibles from Far Away

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Turkish Gambit

The Turkish Gambit

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

2019
×
Edit this entry  
10
Anna

Anna

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Moontrap

Moontrap

1989
×
★★½
Edit this entry  
08
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
What We Started

What We Started

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
Edit this entry  
05
Don't Believe the Hype

Don't Believe the Hype

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Kroos

Kroos

2019
×
Edit this entry  
03
Tel Aviv on Fire

Tel Aviv on Fire

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Slice

Slice

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Bliss

Bliss

2019
×
Edit this entry  
01
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Edit this entry