LeSchroeck has logged 485 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
30
Furie

Furie

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Battleship Island

The Battleship Island

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
Edit this entry  
27
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★
Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Sky Sharks

Sky Sharks

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
20
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Hello World

Hello World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Offence

The Offence

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
To My Mother and Father

To My Mother and Father

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
The Beast

The Beast

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Tremors: Making Perfection

Tremors: Making Perfection

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Furious

Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fucking Bunnies

Fucking Bunnies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★
Edit this entry