LeSchroeck has logged 39 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magic Crystal

Magic Crystal

1986
×
★★★
Edit this entry  
31
Primal

Primal

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Otto - The Movie

Otto - The Movie

1985
×
★★★½
Edit this entry  
28
Double World

Double World

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thin Blood

Thin Blood

2020
×
Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sløborn

Sløborn

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sløborn

Sløborn

2020
×
Edit this entry  
20
A Clear Felling

A Clear Felling

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Body Cam

Body Cam

2020
×
Edit this entry  
16
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Man Standing Next

The Man Standing Next

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Sound of Thunder

A Sound of Thunder

2005
×
★½
Edit this entry  
09
Jim Jefferies: Intolerant

Jim Jefferies: Intolerant

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Battle: Roar to Victory

The Battle: Roar to Victory

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Bay

The Bay

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ugh!

Ugh!

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Edit this entry