Sort by

LeSchroeck has logged 58 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
27
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Edit this entry  
27
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mother Schmuckers

Mother Schmuckers

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
My Big Night

My Big Night

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gaia

Gaia

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Solos

Solos

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dog Day

Dog Day

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Violation

Violation

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Edit this entry  
18
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
Edit this entry  
15
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
12
New Order

New Order

2020
×
Edit this entry  
12
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Bullets of Justice

Bullets of Justice

2019
×
★★
Edit this entry  
09
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Big John

Big John

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Blade Runner Phenomenon

The Blade Runner Phenomenon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
06
Wonderful Paradise

Wonderful Paradise

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
My Blood and Bones in a Flowing Galaxy

My Blood and Bones in a Flowing Galaxy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★½
Edit this entry