RSS feed for LeSchroeck

LeSchroeck has watched 541 fantasy films.

  • Onward

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Cats

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Mystery of the Night

    ★★★

  • Super Me

    ★★★

  • Nettle Head

    ★★★

  • Verotika

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Away

    ★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Silence

    ★★

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • The Video Store Commercial

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

  • Iron Sky The Coming Race

  • Welcome to Marwen

  • Leprechaun Returns

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Mortal Engines

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★

  • Rampant

    ★★★

  • The Head Hunter

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★

  • Monstrum

  • The House with a Clock in Its Walls

  • La Noria

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★½

  • Christopher Robin

  • Penguin Highway

    ★★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Mirai

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

  • Border

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Jim Button and Luke the Engine Driver

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Legend of the Demon Cat

    ★★½

  • Bright

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Gdansk: Part One

    ★★½

  • Justice League

    ★★½