RSS feed for LeSchroeck

LeSchroeck has watched 753 science fiction films.

  • A Quiet Place Part II

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Code 8

    ★★★

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Synchronic

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Bullets of Justice

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Marooned

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Rim of the World

  • Little Joe

    ★★½

  • Promare

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • After Midnight

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Captive State

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Foxtrot Six

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Game Two: The Movie

  • Iron Sky The Coming Race

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★

  • Auntie Edna

    ★★★

  • All the Gods in the Sky

  • The Head Hunter

    ★★★

  • Venom

  • Between Worlds

    ★★

  • Overlord

    ★★★½

  • High Life

    ★½

  • Nekrotronic

    ★★½

  • The Predator

    ★★★

  • Kin

  • The Meg

    ★★½

  • The Darkest Minds

  • Mega Time Squad

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Await Further Instructions

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Future World

    ★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★

  • Fonotune: An Electric Fairytale

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Diamantino

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★