• Luca

    ★★★½

  • An Unknown Compelling Force

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Opera

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Lowdown Dirty Criminals

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • The Letter Room

    ★★

  • To: Gerard

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Kapaemahu

    ★★★

  • Ainu Mosir

    ★★★½

  • The Main Event

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Present

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Yes-People

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★½

  • Genius Loci

  • Goldman v Silverman

  • Loop

    ★★★½

  • My Spy

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • The Snail and the Whale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Wind

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½