Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
Edit this entry  
19
An Unknown Compelling Force

An Unknown Compelling Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lowdown Dirty Criminals

Lowdown Dirty Criminals

2020
×
★½
Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The NeverEnding Story II: The Next Chapter

The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990
×
Read the review Edit this entry  
10
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Quest

Quest

1984
×
★★★½
Edit this entry  
06
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★½
Edit this entry  
25
Miracle

Miracle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Charulata

Charulata

1964
×
★★★
Edit this entry  
12
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★½
Edit this entry  
07
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Silent Light

Silent Light

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Wind

Wind

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Loop

Loop

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
To: Gerard

To: Gerard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Opera

Opera

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
Edit this entry  
18
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★
Edit this entry  
17
White Eye

White Eye

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Present

The Present

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mission

The Mission

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hillbilly

Hillbilly

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry