Sort by

issy 🥝 has logged 33 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Begin Again

Begin Again

2013
×
Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read prior review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beach

The Beach

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry