issy 🥝 has logged 40 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hole

The Hole

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
Read prior review Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Home

Home

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry