Sort by

issy 🥝 has logged 33 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Divergent

Divergent

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Critters 3

Critters 3

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry