Sort by

issy 🥝 has logged 30 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry