Sort by

issy 🥝 has logged 25 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Respire

Respire

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Funny Games

Funny Games

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Read the review Edit this entry