• No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • A Quiet Place Part II

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • At Eternity's Gate

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • First Man

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Period. End of Sentence.

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • American Assassin