lethargilistic has logged 149 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
25
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★½
Edit this entry  
25
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The BFG

The BFG

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Jesus, Bro!

Jesus, Bro!

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
½
Edit this entry  
18
Neko Ninja

Neko Ninja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Steamboy

Steamboy

2004
×
★½
Edit this entry  
20
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kelly & Cal

Kelly & Cal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Emily & Tim

Emily & Tim

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Good Dick

Good Dick

2008
×
Edit this entry  
21
Better Living Through Chemistry

Better Living Through Chemistry

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
About Scout

About Scout

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Operator

Operator

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Offline: Are You Ready for the Next Level?

Offline: Are You Ready for the Next Level?

2016
×
Edit this entry  
04
Blame!

Blame!

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Bitcoin Heist

Bitcoin Heist

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Digimon Adventure tri. Part 5: Coexistence

Digimon Adventure tri. Part 5: Coexistence

2017
×
Edit this entry  
29
Cyborg 009: Call of Justice 3

Cyborg 009: Call of Justice 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Cyborg 009: Call of Justice 2

Cyborg 009: Call of Justice 2

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Cyborg 009: Call of Justice 1

Cyborg 009: Call of Justice 1

2016
×
★★
Edit this entry  
18
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Death Note

Death Note

2017
×
Edit this entry  
13
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Cymbeline

Cymbeline

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Marilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing & Charm School

Marilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing & Charm School

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Read the review Edit this entry