lethargilistic has logged 21 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★
Edit this entry  
25
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Name of the King III

In the Name of the King III

2013
×
½
Edit this entry  
07
In the Name of the King 2: Two Worlds

In the Name of the King 2: Two Worlds

2011
×
Edit this entry  
07
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

2007
×
★½
Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Help

The Help

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
If Cats Disappeared from the World

If Cats Disappeared from the World

2016
×
★½
Edit this entry  
03
Bitter Sweet

Bitter Sweet

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Beyond

Batman Beyond

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bernice Summerfield: Dead and Buried

Bernice Summerfield: Dead and Buried

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry