lethargilistic has logged 317 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
'Pimpernel' Smith

'Pimpernel' Smith

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Witch Academia

Little Witch Academia

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Second Chorus

Second Chorus

1940
×
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eve Knew Her Apples

Eve Knew Her Apples

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Manhandled

Manhandled

1924
×
★★★
Edit this entry  
21
Alice's Tin Pony

Alice's Tin Pony

1925
×
★★
Edit this entry  
21
Looney Lens: Tenth Avenue, NYC

Looney Lens: Tenth Avenue, NYC

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Looney Lens: Split Skyscrapers

Looney Lens: Split Skyscrapers

1924
×
★★½
Edit this entry  
20
Renegade Girl

Renegade Girl

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Men Walk

Dead Men Walk

1943
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nothing Sacred

Nothing Sacred

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Take This Woman

I Take This Woman

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Canterbury Tale

A Canterbury Tale

1944
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hallelujah I'm a Bum

Hallelujah I'm a Bum

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Swallow

The Big Swallow

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dog Factory

Dog Factory

1904
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Henry V

Henry V

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scanners

Scanners

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dad's Dead

Dad's Dead

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Mole Hills

Mole Hills

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kony Montana

Kony Montana

×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gay Divorcee

The Gay Divorcee

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★½
Edit this entry  
03
Journey to Promethea

Journey to Promethea

2010
×
½
Edit this entry  
03
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★
Edit this entry  
02
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
PAW Patrol: Mighty Pups

PAW Patrol: Mighty Pups

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Page Miss Glory

Page Miss Glory

1936
×
★★★½
Edit this entry  
30
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mickey's Service Station

Mickey's Service Station

1935
×
★★½
Edit this entry  
27
Adrian Mole: The Cappuccino Years

Adrian Mole: The Cappuccino Years

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombie Apocalypse

Zombie Apocalypse

2011
×
Read the review Edit this entry