leticiatrajano has logged 152 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
21
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
Edit this entry  
13
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
08
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maid

Maid

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
O Quebra Cabeça de Tarik

O Quebra Cabeça de Tarik

2015
×
Edit this entry  
05
Guida

Guida

2015
×
Edit this entry  
04
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Hunt

The Hunt

2012
×
Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Follows

It Follows

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
At First Light

At First Light

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
30
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
Edit this entry  
29
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
Read the review Edit this entry  
18
The Visit

The Visit

2015
×
Edit this entry  
15
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
Edit this entry  
15
Lights Out

Lights Out

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Calendário

Calendário

2020
×
Edit this entry  
05
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Edit this entry  
15
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
Edit this entry  
15
Going Home

Going Home

2021
×
Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Eu Sou Mais Eu

Eu Sou Mais Eu

2019
×
Edit this entry  
05
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
Edit this entry  
04
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
Edit this entry  
04
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
Edit this entry