• Ciao Alberto

    ★★★★★

  • The Mirror Has Two Faces

    ★★★★★

  • High Fidelity

    ★★★

  • The Broken Circle Breakdown

    ★★★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★½

  • Whip It

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • It Follows

    ½

  • Boy & the World

    ★★★★★

  • At First Light

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Dug Days

    ★★★★

  • A Dog's Will

    ★★★★★