• The Wonderful Spring of Mickey Mouse

    ★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Her Pen Pal

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★

  • Dashing in December

    ★★★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★

  • Godmothered

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★½

  • My Spy

    ★★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • Float

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Fiddler: A Miracle of Miracles

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★★

  • The Further Adventures of Walt's Frozen Head

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Rent

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★★

  • Smash and Grab

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½