Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Further Adventures of Walt's Frozen Head

The Further Adventures of Walt's Frozen Head

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her Pen Pal

Her Pen Pal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rabbi's Cat

The Rabbi's Cat

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Spy

My Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wonderful Spring of Mickey Mouse

The Wonderful Spring of Mickey Mouse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Embrace the Panda: Making Turning Red

Embrace the Panda: Making Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shadow of the Thin Man

Shadow of the Thin Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reel Injun

Reel Injun

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Go Figure

Go Figure

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Loki

Loki

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queer Duck: The Movie

Queer Duck: The Movie

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Another Thin Man

Another Thin Man

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry