• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Veneno

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • I Am the Other One

  • Queen & Slim

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Alice Júnior

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Hair Love

  • The Fever

    ★★★★½

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Gentleman Jack

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Mr. Leather

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • In the Heart of the World

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • BLACKN3SS

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Best Friend

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Peixe

  • Island

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Long Way Home

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★½