Letterboxd has logged 45 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Like Father

Like Father

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry