Sort by

Letterboxd has logged 70 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry