letterpluto has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Audrey

Audrey

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry