Sort by
  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Pathaan

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Saint Omer

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Viraata Parvam

    ★★★★

  • Huesera: The Bone Woman

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Adrienne

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Neptune Frost

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Saloum

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Who Is Lun*na Menoh?

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Booksellers

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • I Am Patrick Swayze

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½