RSS feed for Sam
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La belle époque

La belle époque

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zama

Zama

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry