• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • The Bubble

    ★½

  • Moonshot

    ★½

  • Deep Water

    ★★

  • Windfall

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½