• Bullet Train

    ★★★½

  • Pistol

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Hamilton

  • Scoob!

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Booksmart

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Glass

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Baby Driver

  • Logan

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Split

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Legend

    ★★★½

  • Inside Out

  • Poltergeist

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

  • Pride

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★½

  • Maleficent

    ★★½

  • How to Train Your Dragon 2