Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joshua: Teenager vs. Superpower

Joshua: Teenager vs. Superpower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry