Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
McLintock!

McLintock!

1963
×
★★★
Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jolt

Jolt

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Perfection

Christmas Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gothika

Gothika

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Savaged

Savaged

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
1408

1408

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry