• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Oasis: Knebworth 1996

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Aftermath

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★★

  • WandaVision

    ★★