• The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Death to 2021

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Skylines

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★½