Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry