Sort by

Lewiss has logged 152 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sphere

Sphere

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Evil

Little Evil

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry