Sort by

Lewiss has logged 16 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry