• Men

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Titane

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Loves Me, Loves Me Not

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Colors of Tobi

    ★★★★★

  • Firebird

    ★★½

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • The Greenhouse

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Locked Down

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Songbird

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Mama Gloria

    ★★★★

  • The Mole

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★

  • Jump, Darling

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Sightless

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★★★

  • Saint-Narcisse

    ½

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Cured

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Cicada

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★

  • The High Note

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★

  • Sublet

    ★★½

  • The Lawyer

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Steelers: The World's First Gay Rugby Club

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Vanished

    ★★½

  • Dry Wind

    ★★★½