Sort by

Luke has logged 20 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Firebird

Firebird

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Jump, Darling

Jump, Darling

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Mama Gloria

Mama Gloria

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Greenhouse

The Greenhouse

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Edit this entry  
01
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
★½
Edit this entry