Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Screaming Queens: The Riot at Compton's Cafeteria

Screaming Queens: The Riot at Compton's Cafeteria

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Vegas in Space

Vegas in Space

1991
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
I Love Melvin

I Love Melvin

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eye of the Needle

Eye of the Needle

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
A Warning to the Curious

A Warning to the Curious

1972
×
★★★
Edit this entry  
30
Foxfur

Foxfur

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Assault of the Killer Bimbos

Assault of the Killer Bimbos

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
★★
Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bixa Travesty

Bixa Travesty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Disembodied

Disembodied

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1939
×
★★★½
Edit this entry  
10
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leather Jacket Love Story

Leather Jacket Love Story

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lez Chat

Lez Chat

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Orin & Anto

Orin & Anto

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry