• Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Light Years

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Light Cemetery

  • Halloween Kills

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Beauty Of Nature

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Long Toast

  • Run

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bath Tub

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • His House

    ★★½

  • The Turning

    ★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

  • Eli

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Aladdin

    ½

  • Come to Daddy

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Polaroid

  • Eerie

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½